نخستین جشنواره وب‌سایتها و وبلاگهای فضایی که از سوی سازمان فضایی ایران و به مناسبت هفته جهانی نجوم برگزار شده بود، روز دوشنبه، سوم اردیبهشت 1386 با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

این مراسم در ساعت 10:20 روز دوشنبه سوم اردیبهشت با سخنان آقای یزدان پناه مدیر سایت http://www.spacescience.ir و از پژوهشگران سازمان فضایی آغاز شد و ایشان با اشاره با تعداد بیش از 100 وبلاگ نجومی، هدف از این جشنواره را بستر سازی فرهنگی سازمان فضایی اعلام کردند.

این مراسم در ساعت 10:20 روز دوشنبه سوم اردیبهشت با سخنان آقای یزدان پناه مدیر سایت http://www.spacescience.ir و از پژوهشگران سازمان فضایی آغاز شد

در ادامه آقای هنرپرور از مدیران مجموعه پرشین بلاگ  با توجه به نیازهای جامعه علمی‌نویس کشورمان قول دادند تا به زودی امکانات و ابزار ویژه‌ای را برای این قشر خاص منتشر نمایند.

 آقای هنرپرور از مدیران مجموعه پرشین بلاگ  با توجه به نیازهای جامعه علمی‌نویس کشورمان قول دادند تا به زودی امکانات و ابزار ویژه‌ای را برای این قشر خاص منتشر نمایند.

 خانم تابشیان مدیر گروه نجوم سازمان فضایی ایران نیز گزارشی از برگزاری روز نجوم ارائه دادند.

 خانم تابشیان مدیر گروه نجوم سازمان فضایی

در ادامه آقای طالب زاده رئیس سازمان فضایی ایران حامل خبر خوبی به جامعه ستاره شناسی کشور بود، ایشان به خانم تابشی اختیار تام دادند تا منجمان آماتور کشور از امکانات سازمان فضایی استفاده کنند.

آقای طالب زاده رئیس سازمان فضایی ایران


در پایان نتیجه داوری انجام شده از بین بیش از یکصد وب‌سایت و وبلاگ فضایی اعلام گردید.

در پایان نتیجه داوری انجام شده از بین بیش از یکصد وب‌سایت و وبلاگ فضایی اعلام گردید

در پایان نتیجه داوری انجام شده از بین بیش از یکصد وب‌سایت و وبلاگ فضایی اعلام گردیدوب سایت های برگزیده:
1. آسمان پارس http://www.parssky.com
2. آسمان شب ایران http://nightsky.ir/
3.  کاربران هوا فضا http://www.aerospaceusr.ir 
 وبلاگهای برگزیده:
1. وبلاگ آقای خشایار معروفی  http://www.amatour-astronomer.blogfa.com/
2. وبلاگ آقای اشکان زرعی (وبلاگ انجمن نجوم مهبانگ) http://torbatsky.blogfa.com/
3. وبلاگ آقای شهریار احمدی

و همچنین جایزه روز نجوم یک عدد تلسکوپ به برنده آن آقای آدینه وند که در مسابقه روز نجوم در 31 فرودین 1386 در پارک ملت برنده شده بود، اهدا شد.

جایزه روز نجوم یک عدد تلسکوپ به برنده آن آقای آدینه وند که در مسابقه روز نجوم در 31 فرودین 1386 در پارک ملت برنده شده بود، اهدا شد

ستاره پارسی به همه یاران و تلاش گران عرصه ترویج علم شگفت انگیز ستاره شناسی تبریک می گوید.